Söğüt MYO

Söğüt Meslek Yüksek Okulu

Söğüt Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulunun 14.02.1994 tarih ve 94.5.332 sayılı kararı ile 1994 – 1995 öğretim yılında Dumlupınar Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Daha sonra 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulan Bilecik Üniversitesine bağlanarak eğitim öğretim hizmetlerine devam etmektedir. Üniversitemizin adı 27 Nisan 2012 tarih ve 28276 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6296 sayılı kanunla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.

İlçe ve ülke ihtiyaçlarına yönelik olarak ara insan gücü yetiştirmek amacıyla kurulan Yüksekokulumuz; İthalat- İhracat, Mermercilik ve Seramik Programlarıyla öğretime başlamış olup şu an 9 programla öğretime devam etmektedir. Moda Tasarımı, Bilgisayar Programcılığı, Basım ve Yayın Teknolojileri, Aşçılık, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği,  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programları normal öğretim, Sosyal Güvenlik Programı, İç Mekan Tasarımı normal öğretim ve ikinci öğretimle öğrenci kabul etmektedir. Yaklaşık 1255 öğrencimiz bulunmaktadır.

1994 yılında Söğüt Belediyesine ait ilçe merkezinde bulunan binada öğretime başlayan okulumuz, 2002 yılında Yüksekokul Kampüs alanının yanında bulunan ve süresiz olarak Yüksekokulumuza tahsisi edilen Çıraklık Eğitim Merkezi binasına taşınmış olup, programların ve öğrenci sayısının artması neticesinde bu bina yeterli gelmediğinden ilçe halkı ve Söğütsen Seramik A.Ş. nin katkılarıyla Sebahattin Yıldız Eğitim Bloğu tamamlanarak 2009-2010 öğretim yılında hizmete girmiştir. Söğüt İlçemizdeki tarihi Hamidiye Binalarının Üniversitemize tahsisi sonucunda sanatsal, kültürel etkinliklerimiz buralarda yapılmaktadır. Öğrencilerimiz tarihi mekanlarda ders alma imkanı sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokumuz Aşçılık, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı, Moda Tasarımı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programlarında eğitim gören öğrencilerimizin 3 yarıyıl ön lisans eğitiminin ardından 1 yarıyıl boyunca staj yapmalarını sağlayacak 3+1 eğitim modeli kullanılmaktadır. Buna göre öğrenciler okulda 3 yarıyıl ders gördükten sonra 1 yarıyıl da programlarına göre işletmelerde staj yaparak iş hayatına daha hazır hale getirilmesine çaba gösterilmektedir.

Okulumuzda Bulunan Aktif Programlar

  1. Basım ve Yayın Teknolojileri (N.Ö.)
  2. Bilgisayar Programcılığı (N.Ö.)
  3. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (N.Ö.)
  4. Halkla İlişkiler ve Tanıtım (N.Ö.)
  5. İç Mekân Tasarımı(N.Ö.) – (İ.Ö.)
  6. Moda Tasarımı (NÖ)
  7. Sosyal Güvenlik (NÖ) – (İ.Ö.)
  8. Aşçılık(N.Ö.)
  9. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği(N.Ö.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir